Річниця весілля

Річниця весілля

 

Ситцеве весілля 1 год

Існує багато річниць весілля. Одина з них – ситцеве весілля. Ситцевим весіллям вважається рік життя у шлюбі. Таку річницю називають ще ватяним або марлевим весіллям. Дана річниця отримала таку назву на знак того, що за рік брак ще недостатньо міцний і тому подібний до марлі або ситцю.

Золоте весілля

Лиза Жилене

Мне грусть напомнила о них, 
Гуляющих , в ночи Лиона 
Влюбленных двух - не молодых 
Мерцающих , в огнях неона. 

За сладкий сон глотнуть винца 
Зашла в кафе за ними следом 
Тяжелый день вдруг без конца! 
И шаг в ночи мой был не ведам. 

Но успокоилась опять 
Взглянув на добрые всех лица 
Ах! Если б мне, французский, знать! 
Могла б со всеми веселиться 

Толпа их сразу завела 
Все дружно что-то обсуждали 
Свои какие-то дела 
И с юбилеем поздравляли 

А за окном был шум и треск 
Он обнимал ее ревниво 
И фейерверков дружный блеск 
Играл в глазах ее игриво 

Прижал к себе , поцеловал 
Седые локоны погладил 
Что-то на ушко прошептал 
Наверно с ней по жизни ладил 

Зачем теперь все ворошить? 
Мартини допиваю скучно 
Вот так бы мне всю жизнь прожить 
С моим любимым неразлучно! 

Мне это время не догнать 
Я лишь могу с судьбой смириться 
И долго буду вспоминать 
Счастливые, той пары, лица!

 

Джерело http://www.stihi.ru/2009/07/01/5379

Паперове весілля 2 роки

Два роки спільного життя у шлюбі вже позаду, а це означає, що настала річниця, а саме паперове весілля. шлюб, який продовжився 2 роки, називається паперовим весіллям тому, що такий маленький термін ще не говорить про міцний союз, він схильний до змін і може розірватися так швидко, як і папір.

Шкіряне весілля 3 роки

У подружньому житті вже пройдено декілька кроків, стосунки стали міцними. Такі висновки можна зробити і про річницю трьох років життя у шлюбі, назва якої «шкіряне весілля». Вона знаменує собою 3 роки життя у шлюбі. Що стосується назви, то вона говорить сама за себе. Шкіра – міцний матеріал. Це означає, що стосунки вже більш менш міцні.

Льняне весілля 4 роки

Ллляне весілля – це вже 4 роки життя в шлюбі. Також 4 роки називають ще мотузяним весіллям. Це не вважається ювілеєм в класичному його розумінні, але має статус річниці. За 4 роки чоловік та дружина вже розуміються у шлюбному житті і подібні до мотузок, які переплітаються, або волокон льону. Їх вже не так просто розлучити.

Дерев'яне весілля 5 лет

Дерев'яне весілля або п'ята річниця шлюбу – невеликий ювілей для подружжя. Можна сказати, що це перша річниця життя у шлюбі, яку обов'язково має відзначати подружжя. Якщо попередні річниці, що йдуть перед дерев'яним весіллям, були першими кроками спільного життя, то це достовірний доказ міцності родинних уз. Про це говорить навіть назва річниці.

Чавунне весілля 6 років

Шоста річниця говорить про те, що час зміцнювати свою домівку. Це перша річниця після п'ятирічного ювілею і це говорить про те, що у шлюбі можуть з'явитися перші кризові моменти. Тому ця річниця і отримала назву «Чавунне весілля». Насправді чавун не є найміцнішим матеріалом, а нвіть напроти, дуже крихкий і може тріснути у будь-який момент.

Цинкове весілля 6,5 рокі

Кожна із річниць весілля – це нова стадія розвитку родинних стосунків, що має свої особливості. Кожен ювілей і кожна річниця у своїй назві позначається тим або іншим матеріалом, який найточніше міг би описати родинне життя на даному етапі. Життя у шлюбі цей невеликий проміжок часу називають цинковим весіллям.

Мідне весілля 7 лет

Брак, який був протягом 7 років, має назву «Мідне весілля». Не даремно для назви обраний такий метал, як мідь. Слід зазначити, що мідь є не лише міцним металом, але і коштовним. Це говорить про те, що семирічний шлюб являє собою не лише міцність, але і чималу цінність для його учасників.

Жерстяне весілля 8 років

Восьмиріччя життя в шлюбі – це вже немаленький період часу. Символ даної річниці – жерсть, звідки і назва «Жерстяне весілля». На восьмиріччя шлюбу, або на жерстяне весілля, життя подружжя має влаштуватися остаточно, вони повинні повністю звикнути один до одного, ростити дітей і крокувати далі.

Фаянсове весілля 9 років

Дев'ятиріччя життя в шлюбі отримало назву «Фаянсове весілля». Чому саме така назва, адже фаянс – дуже крихкий матеріал? Пояснення просте. Вважається, що на дев'ятиріччя спільного життя настають якісь критичні моменти, які слід пережити, тому шлюб може легко дати тріщину, як фаянс. Також існує думка, що на 9 років життя у шлюбі подружжя живуть у достатку.

Олов'яне весілля 10 років

Олов'яне весілля – десятиріччя у шлюбному житті. Символ річниці – олово, яке у свою чергу є символом гнучкості. Це говорить про те, що подружжя «приросли» один до одного і підстроїлися під особливості один одного, вони так би мовити прогинаються один під одного. Значить, можна сказати, що їх шлюб став гнучким. Також дана річниця ще називається трояндовим весіллям.

Сталеве весілля 11 років

Одинадцятиріччя життя в шлюбі називають сталевим весіллям. Стосунки вже вдосконалилися та стали міцними, як сталь. Сталь є символом сталевого весілля, це дуже красивий і дзеркальний метал. Такою ж має бути і родинне життя на 11 років шллюбу: міцним і дзеркально-чистим. На цей момент у сім'ї має бути вже двоє дітей і власний будинок.

 

Нікелеве весілля 12,5 років

Нікелевим весіллям називається річниця 12,5 років життя у шлюбі. Оскільки річниця не є круглою, то святкується у сімейному колі. Гості дарують нікельований посуд. При цьому посуд дарується неначищеним з тією метою, щоб подружжя зробило це самостійно.

 

Мереживне весілля 13 років

Мереживне весілля – це тринадцятиріччя життя в шлюбі. Символ мереживного весілля – мереживо, яке говорить про те, що 13 рік подружнього життя необхідно особливо цінувати тому, що він такий же тонкий, як і мереживо. Мереживне весілля ще називається конвалієвим. Тому гості повинні дарувати не лише мереживо, але і білі квіти.

 

Агатове весілля 14 років

Якщо брак продовжується вже 14 років, то це значить, що йому вже нічого не страшно. Спільне життя у шлюбі, що продовжується 14 років, називається агатовим весіллям. Агат є символом благополуччя, здоров'я і процвітання. Шлюб, що проіснував до агатового весілля, можна назвати благополучним і міцним. Такому шлюбові не страшні жодні перешкоди.

 

Скляне весілля 15 років

Скляне (Кришталеве) весілля настає на 15 рік життя у шлюбі. Кришталь, символізуючий дану річницю, є дуже міцним матеріалом, а крім того, він ще дзвінкий і чистий. Те ж можна сказати і про подружнє життя на 15 році: стосунки подружжя міцні і чисті, перевірені часом.

 

Топазове весілля 16 років

Топазове весілля — своєрідний ювілей спільного життя, який святкується через 16 років після законного вступу у шлюб. Прожив такий солідний термін, подружжя вже навчилося бути одним цілим, але при цьому між ними ще є свіжі романтичні стосунки і не згасла минула пристрасть. Топаз — напівдорогоцінний камінь, символізуючий перехід від м'якого до міцного.

 

Бірюзове весілля 18 лет

Бірюзове весілля – це вісімнадцятиріччя у шлюбному житті. До цього часу кризисні ситуації, якщо такі виникали у родині, закінчуються та настає світанок. Діти на цей час досить подорослішали, а значить і проблем стало набагато менше. Бірюза – символ щастя і перемоги. Стосунки подружжя на бірюзове весілля повинні заблищати новим світлом.

 

Порцелянове весілля 20 років

Порцелянове весілля – це 20 річний ювілей життя у шлюбі. Символом річниці є процеляна, яка є тонким, легким і витонченим матеріалом. Ще однією характеристикою порцеляни є його крихкість. Тому і до двадцятирічного шлюбу варто ставитися серйозно, тому що у разі не обережності у родинних стосунках, він може розбитися.

 

Срібне весілля 25 років

Срібне весілля – це вже цілих 25 років життя у шлюбі. Символом річниці є срібло, яке у свою чергу є дорогоцінним металом. Двадцатип'ятирічний шлюб – це теж коштовність у своєму сенсі. Люди, які прожили разом цілу чверть століття, вже ніколи не розлучаться, їх любов загартована роками, вони цінують, поважають і люблять один одного.

 

Перлинове весілля 30 років

Перлинове весілля – тридцятиріччя життя у шлюбі. Перлини – символ цнотливості, любові, чистоти і родючості. Тому передбачається, що на 30 років життя у шлюбі подружжя вже мають онуків. Як гості на ювілей можуть бути запрошені родичі, друзі, діти та онуки.

 

Полотняне (коралове) весілля 35 років

Полотняне весілля — це трідцатіп'ятирічна річниця весілля. Цю річницю ще називають кораловим весіллям. Полотно символізує міцність. А стосовно корала, то він є рослиною, яка має властивість швидко розростатися і утворювати коралові рифи. Тому і на коралове весілля у подружжя має вже бути величезна сім'я, з великим числом онуків.

 

Рубінове весілля 40 років

Рубіновим весіллям вважається річниця 40 років життя у шлюбі. Символ рубінового весілля — рубін, який є каменем любові, вогню і вічно палаючого почуття, яке не згасне ніколи, оскільки вже перевірено часом. Ще одним поясненням такого символу ювілею є те, що рубін має колір крові.

 

Сапфірове весілля 45 років

Сапфірове весілля знаменує собою сорокапятиріччя життя у шлюбі. Подружжя довело часом свою любов і відданість. Символ даної річниці сапфір, який є каменем любові, що захищає від зла. Подібно до цього каменя подружжя повинне оберігати і захищати один одного. Також сапфір – камінь оновлення і доброти. Стосунки з ним стануть неначе новими, свіжими.

 

Золоте весілля 50 років

Золоте весілля – це п'ятдесятилиріччя шлюбу. Символом даного ювілею є один з найкоштовніших і дорожчих металів – золото. Золото втілює щось досягнуте нелегкою працею. П'ятидесятирічний шлюб – це велика цінність, яка формувалася роками за допомогою нелегкої праці. Люди, які прожили разом півстоліття, довели взаємну любов, пошану, довіру і відданість.

 

Смарагдове весілля 55 років

Смарагдове весілля — 55 років життя у шлюббі, коли вже здолано півстолітній рубіж. На цю річницю подружжя вже не молоде. Тому святкування цієї річниці повністю залежить від дітей. Вони мають влаштувати свято для своїх любих та єдиних батьків і подарувати їм прикраси із смарагдом.

 

Діамантове весілля 60 років

Діамантове весілля – це цілих 60 років життя в шлюбі. Даний ювілей ще називається платиновим весіллям. Діамант – це найкоштовніший і дорожчий зі всіх каменів. Також як і подружнє життя, що проіснувало 60 років, дуже нечасто зустрічається і є коштовним.

 

Залізне весілля 65 років

На 65 років життя у шлюбі вже багато річниць позаду. Діти і онуки виросли, будинок багатий. Залізне весілля – це довгих 65 років життя у шлюбі. Символ річниці – залізо, яке символізує міцні стосунки, доведені довгими роками. На залізне весілля і брак залізний і любов також залізна.

 

Вдячне весілля 70 років

Вдячне весілля – явище, дуже нечасто відбувається. Проте даний 70-річний ювілей доводить, що існує справжня любов, що люди здатні дарувати найсвітліші почуття один одному впродовж довгого часу. Даний ювілей відзначається у колі дітей, онуків і навіть правнуків, які самостійно організовують свято для своїх батьків.

 

Коронне весілля 75 років

Коронним весіллям називають 75 років життя у шлюбі. Такий ювілей дуже несто трапляється, це спершу навіть здається неможливим. На таку річницю слід нагороджувати подружжя медалями, тому що такий тривалий брак – це справжнє досягнення. Подружжя, яке святкує коронне весілля, може бути впевнено в тому, що зробили вірний життєвий вибір.

 

Дубове весілля 80 років

Дубове весілля – це шлюб, який триває 80 років. Дата дуже велика і рідка. Символ дубового весілля – дуб, який може простояти ціле століття. Це дуже могутнє дерево, яке не боїться жодних ураганів і бурь. Такий ювілей є вельми рідким явищем і зустрічається переважно серед довгожителів. Це символізує дуб, який також є символом вічності.

 

Черовне весілля 100 років

Найнеможливіша і нереальна дата весілля – це 100 років. Але все-таки вона існує, а значить, є люди, яких за правом можна назвати ветеранами подружнього життя. На червоне весілля діти, діти дітей і навіть правнуки дарують літньому подружжю квіти і речі червоного кольору, а також влаштовують святковий стіл. Але, звичайно, найголовніше – це увага і гордість за таких батьків.

 

Використано джерело «Поздравок» :)